Reklama

Szukamy najlepszego samochodu rodzinnego

Jakie jest idealne auto dla rodziny? Sprawdźmy, jak nadają się do tego różne modele w trzech grupach cenowych.

Niemal każda rodzina chciałaby zapewne mieć do dyspozycji dużego minivana, np. Seata Alhambrę czy Forda Galaxy. Niestety, dla większości są to samochody o wiele za drogie.

Reklama

Siłą rzeczy w roli samochodu rodzinnego muszą się odnaleźć także małe auta, jak Fiat Panda czy Hyundai i10. Ale - nie tylko naszym zdaniem - niespecjalnie się do tego nadają.

Trzy grupy cenowe

Rodzinne auto można kupić już za niewiele ponad 40 tys. zł. Do naszego zestawienia w przedziale cenowym do 60 tys. zł wybraliśmy Hyundaia ix20 (z bazowym silnikiem 1.4 kosztuje 45 900 zł), Seata Ibizę ST (od 45 689 zł), Opla Merivę (ceny zaczynają się od 55 550 zł) i Fiata Doblo (od 57 690 zł).

Dysponując nieco większym budżetem, można już przebierać wśród znacznie większych samochodów. Już za 60 tys. zł (a nawet 10 zł poniżej tej granicy) kupimy najnowszego Chevroleta - Orlando. To bardzo pojemny samochód (w standardzie wyposażony jest w siedem miejsc dla pasażerów). W szranki stają z nim Skoda Octavia w wersji kombi oraz znakomicie sprzedająca się Kia Sportage i inny hit rankingów sprzedaży, bardzo udany crossover Nissana - Qashqai.

Ceny Skody zaczynają się od 62 600 zł, Kii od 67 800 zł, a Nissana w wersji siedmiomiejscowej, oznaczonej +2 - od 78 100 zł.

Gdy koszty liczą się mniej

W najdroższej kategorii - powyżej 80 tys. zł - wybór staje się jeszcze trudniejszy. W naszym zestawieniu znalazły się: Toyota RAV4, Mazda 6 w wersji kombi, Mitsubishi L200 i Volkswagen Sharan.Wybór pick-upa może trochę dziwić. To prawda, niespecjalnie kojarzy się on z dalekimi wojażami z całą familią. Ale po zmianie przepisów, gdy pick-upy stały się jedynymi samochodami, które można kupić "na firmę", korzystając z odliczenia podatku VAT, coraz częściej będą one pełnić rolę aut rodzinnych.

Na kolejnych stronach oceniamy 12 samochodów dla rodziny w czterech kategoriach. Dopiero suma punktów zebranych w każdej z nich da odpowiedź, które z aut w poszczególnych grupach cenowych (i w ogólnym zestawieniu) jest najlepszym samochodem dla rodziny.

Dowiedz się więcej na temat: modele | najlepszy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje