Stellantis przeniesie produkcję samochodów z Rosji

Nie dalej jak w styczniu Stellantis informował, że zamierza eksportować samochody dostawcze produkowane w rosyjskiej Kałudze do krajów Unii Europejskiej. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę te plany stały się nieaktualne.

W zeszłym tygodniu Stellantis ogłosił, że zawiesza dostawy samochodów i części na rynek rosyjski. A to oznacza wstrzymanie produkcji przez zakład w Kałudze. Fabryka od 2017 roku produkuje samochody dostawcze, początkowo grupy PSA, a po jej połączeniu z FCA - Stellantisa. W zakładzie tym powstają również Mitsubishi Outlander i Pajero.

Warto jednak zauważyć, że zawieszenie eksportu samochodów dostawczych z Rosji nie do końca jest decyzją Stellantisa. W odpowiedzi na sankcje Rosja ogłosiła bowiem zakaz eksportu niektórych towarów, w tym samochodów. A więc Stellantis, nawet gdyby chciał, nie mógłby wywozić samochodów z Rosji.

Reklama

Koncern poszedł jednak krok dalej i w reakcji na wojnę oraz sankcje zamierza przenieść część produkcji samochodów dostawczych z Rosji do Europy. Ponadto ogłosił całkowite wstrzymanie inwestycji w tym kraju.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stellantis | wojna w Ukrainie | sankcje wobec Rosji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy