Reklama

Ruszyła produkcja Jaguara XK

Z linii produkcyjnej fabryki Jaguara Castel Bromwich Manufacturing Centre zjechał pierwszy Jaguar XK. Jest to srebrne coupe z silnikiem V8 o pojemności 4.2l. Z fabryki wyprowadzili go członkowie zarządu, a samochód trafi do przyfabrycznego muzeum.

Publiczna prezentacja nowego XK coupe miała miejsce na tegorocznym salonie we Frankfurcie. Natomiast convertible czyli kabrio zostanie pokazane na styczniowym salonie NAIAS w Detroit.

Produkcja XK, którego nadwozie wykonane zostało całkowicie z aluminium odbywa się w nowej hali o powierzchni 14 tysięcy metrów. W tej samej hali powstaje również XJ.

Dzięki aluminiowemu nadwoziu Jaguar XK jest stosunkowo lekki (1595 kg), co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa, lepsze osiągi i lepszą manewrowość. Jednocześnie sztywność nadwozia jest o niemal 1/3 większa niż w poprzedniej, zaprezentowanej w 1996 roku, generacji XK.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fabryka | coupe | Jaguar | Jaguar XK

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy