Reklama

Rekordowa sprzedaż Suzuki

Chociaż marka Suzuki większości z nas kojarzy się raczej z motocyklami, Polacy coraz częściej decydują się na sygnowane jej logiem samochody.

Polski oddział japońskiej firmy zanotował kolejny - tym razem 2,4 proc. - wzrost sprzedaży. Oznacza to, że miesięczna sprzedaż aut Suzuki wzrosła właśnie po raz 14. z rzędu.

Najchętniej kupowanym w Polsce modelem jest swift, na którego od początku roku zdecydowało się już 1 634 nabywców. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku dealerzy zanotowali aż 64,7 proc. wzrost zainteresowania tym modelem.

O dużym wzroście sprzedaży (+36,6 proc w stosunku do ubiegłego roku) można też mówić w przypadku niewielkiego modelu splash. Od stycznia na polskie drogi wyjechało 388 egzemplarzy tych pojazdów.

Reklama

Całkiem nieźle sprzedaje się też miejskie alto, które od początku roku znalazło 505 nabywców (wzrost o 7,9 proc. w stosunku do ubiegłego roku).

Łącznie, od początku roku, z polskich salonów Suzuki wyjechało już 4 757 nowych aut, w samym tylko sierpniu nabywców znalazły 533 samochody tego producenta.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy