Reklama

Polacy przekonają się do Taty?

Plany są ambitne. Docelowo na terenie naszego kraju nowe auto marki Tata będzie można kupić aż w pięćdziesięciu punktach dealerskich. Póki co, sytuacja nie wygląda jednak tak różowo, chociaż trzeba przyznać, że Hindusi z całych starają się zainteresować Polaków swoimi samochodami (zanim na rynku pojawią się Chińczycy...).

W ostatnich dniach sieć dealerska marki Tata rozrosła się o dziewięć nowych punktów. Od teraz, samochody Taty kupić można m.in. w Białymstoku, Krakowie, Olsztynie, Rzeszowie czy Toruniu.

Pierwsze auta tej marki trafiły na polski rynek pod koniec 2008 roku. Producent nie może jednak uznać swojego debiutu za udany - rozpoczęcie sprzedaży zbiegło się bowiem w czasie z pogłębieniem kryzysy w branży motoryzacyjnej. Początkowo na terenie Polski powstało 21 punktów dealerskich. Dwa z nich nie przetrwały próby czasu. Obecnie, wraz z nowymi przedstawicielstwami, marka dysponuje w Polsce siecią 28 punktów sprzedaży.

Reklama

W ofercie na polski rynek są obecnie cztery modele samochodów z Indii: kosztująca od 28 tys. zł tata indica (która stawać może w szranki np. z dacią sandero) dostępna również w wersji kombi wyceniana na 36 tys zł, oraz terenowy model safari (ceny od 68 tys. zł) i pickup xenon (od 55 tys. zł). Auta, chociaż nie grzeszą urodą i jakością wykonania, objęte są trzyletnią gwarancją limitowaną przebiegiem 100 tys. km. Mimo tego, widok taty na polskich drogach wywołuje nie mniejsze zainteresowanie niż widok nowego jaguara XK, której to marki, koncern Tata również jest właścicielem.

Poza Jaguarem i Land Roverem do koncernu Tata należą m.in. marka Tetley (wytwarzająca herbatę) oraz wiele banków, firm ubezpieczeniowych i stalowni. Koncern jest też szóstym co do wielkości wytwórcą pojazdów użytkowych na świecie.

Hinduska firma nie może być więc lekceważona, bowiem ma wszystko, co potrzebne, by stać się znaczącym graczem na rynku polskim. Polacy zapewne przekonają się do Taty, gdy jej oferta zostanie poszerzona o najmniejszy pojazd. Nano będzie zapewne najtańszym nowym pojazdem dostępnym w Polsce.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy