Reklama

Peugeoty się palą?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwraca się z prośbą do kierowców o przekazanie informacji o przypadkach samozapaleń samochodów marki Peugeot - poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Urzędu Elżbieta Anders.

Apel jest reakcją na serie artykułów w "Super Expresie" o pożarach samochodów marki Peugeot. Według gazety, przyczyną samozapaleń jest wada techniczna samochodów, a spółka Peugeot Polska nie reaguje na sygnały o pożarach.

Gazeta opisała m.in. przypadek mieszkańca Warszawy, którego samochód spalił się pod koniec 2004 r. w garażu.

"Do nas nie dotarły żadne sygnały o pożarach i dlatego też zwracamy się do kierowców, by poinformowali nas o takich przypadkach" - powiedziała Anders. Dodała, że UOKiK potrzebuje sygnału od konsumentów, by wszcząć postępowanie ws. pożarów w samochodach tej marki.

Reklama

W biurze prasowym Peugeot Polska usłyszeliśmy, że "rzecznik prasowy jest nieobecny i będzie dopiero w poniedziałek". Żadna inna osoba w spółce nie mogła odnieść się do informacji podanych przez gazetę.

Kierowcy mogą kontaktować się z Urzędem pod warszawskim numerem telefonu 556-01-75 i lub e-mailem: ddz@uokik.gov.pl.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: palmy | palenie tytoniu | peugeot

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy