Oto auta z najlepszymi wnętrzami! Zgadzasz się? Ankieta
Amerykański serwis Ward's Auto Worlds znany jest m.in. z organizowania corocznego plebiscytu na najlepszy silnik.
Kilka lat temu, jego przedstawiciele stworzyli też inny ciekawy konkurs. Redakcja każdego roku wręcza nagrody producentom, których pojazdy pochwalić się mogą najlepiej zaprojektowanymi i wykonanymi wnętrzami.
Redaktorzy serwisu oceniają m.in. łatwość obsługi, bezpieczeństwo, jakość wykonania zastosowanych materiałów i spasowanie elementów. Co ciekawe, nie wybiera się jednego zwycięzcy, ale wyróżnionych zostaje dziesięć modeli, którym przyznaje się równorzędne nagrody.
W tym roku nagrodzone pojazdy są bardzo zróżnicowane - są wśród nich rodzinne sedany, miejskie hatchbacki, auta sportowe, a także SUV-y. Dało o sobie znać również amerykańskie zamiłowanie do luksusu, w nagrodzonej dziesiątce znalazło się aż pięć samochodów pozycjonowanych w klasie premium. Co prawda nie wszystkie z wyróżnionych pojazdów są oferowane w Europie, ale i tak warto rzucić okiem, jakie wg Amerykanów powinno być idealne wnętrze samochodu.
Pierwszą dziesiątkę (kolejność alfabetyczna) otwiera niemieckie audi A7. Amerykanom przypadły do gustu kształty kokpitu, jakość materiałów wykończeniowych i intuicyjna obsługa.
Nagrodę otrzymał też nowy chrysler 300 C w wersji luxury series. Jury konkursu było pod wrażeniem tego, jak wiele osiągnąć można dzięki współpracy między różnymi producentami - wnętrze auta - na potrzeby budowanej w oparciu o chryslera 300C lancii themy - opracowane zostało przez stylistów Fiata.
Wysokie noty zebrało też wnętrze nowego, luksusowego hyundaia azera. Już poprzednie generacje poziomem wyposażenia i jakością materiałów nie odbiegały od najlepszych pojazdów konkurencji, kokpit nowego modelu urzekł jury głównie stylistyką.
Na liście laureatów znalazł się też nowy produkt Range Rovera - model evoque. W uzasadnieniu przedstawiciele Ward's Auto Worlds napisali, że "wsiadając do auta łatwo zrozumieć, dlaczego samochód otrzymał prestiżowy tytuł North American Truck of the Year..."
Jurorów urzekły też "tętniące życiem" linie kokpitu infiniti XJ. Amerykanie docenili siedmioosobowe wnętrze, pomysłowy system składania tylnych foteli oraz takie elementy wyposażenia, jak np. panoramiczny dach.
Oprócz chryslera 300 C luxury series, wśród zwycięzców znalazł się też inny pojazd, przy projektowaniu którego swoje trzy grosze wtrącili włoscy styliści - kompaktowy dodge dart, który jest amerykańskim wcieleniem alfy romeo giulietta. Poza stylistyką wnętrza, samochód przekonuje do siebie również bardzo bogatym wyposażeniem obejmującym m.in.: skórzaną tapicerkę, podgrzewaną kierownicę i dwustrefową klimatyzację.
W gronie zwycięzców znalazł się też koreański hyundai accent, który - jak czytamy w uzasadnieniu - wyróżnia się niespotykaną dokładnością montażu, miłą dla oka stylistyką i dbałością o detale. Nie bez wpływu na werdykt była też cena auta (15 925 dolarów) i bogate wyposażenie standardowe (m.in. skórzana kierownica).
Innym nagrodzonym przedstawicielem niewielkich pojazdów z pogranicza klas B i C jest nowy chevrolet sonic (amerykańska wersja aveo). Auto przekonało do siebie jurorów dobrym wyposażeniem standardowym, przemyślanym projektem wnętrza (m.in. dużo uchwytów na napoje) oraz "motocyklowym" stylem, który powinien przypaść do gustu młodym nabywcom.
Wśród zwycięzców znalazła się też nowa mazda CX-5. Kompaktowych rozmiarów SUV urzekł organizatorów konkursu nie tylko japońską jakością, ale też praktycznością. Perforowana tapicerka przednich foteli sprawia, że pozostają one chłodne nawet na kalifornijskim słońcu, tylne składać można zaskakująco łatwo. W uzasadnieniu czytamy również, że dbałość o detale (m.in. chromowane gałki i klamki) nadaje wnętrzu ekskluzywny klimat.
Dziesiątkę zwycięzców zamyka zupełnie nowe wcielenie legendarnego garbusa - druga generacja volkswagena new beetle. Jurorów urzekła prostota kształtów i udane nawiązania do oryginału - jak chociażby lakierowane na kolor nadwozia panele drzwiowe, czy wykonane z pasków skóry uchwyty dla pasażerów.
Wnętrze, którego z laureatów uważacie za najciekawsze?