Reklama

Nowy kabriolet z Polski?

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Gliwic. Jest bardzo prawdopodobne, że już w 2013 roku bramy tamtejszej fabryki Opla opuszczać będzie kolejny model niemieckiej marki.

Przedstawiciele firmy szukają właśnie fabryki, która mogłaby sprostać zadaniu budowania nowej astry w wersji cabrio.

Fabryka w Antwerpii, która produkowała dotychczasową generację, została zamknięta. Na liście jej zastępców znalazły się dwa zakłady - w niemieckim Bochum i w Gliwicach. Niemieckie media sugerują jednak, że pomysł przeniesienia produkcji do polskiej fabryki, która jest jednym z najbardziej wydajnych zakładów GM w Europie, cieszy się w zarządzie Opla dużym poparciem. W stosunku do zakładów w Bochum, koszty pracy w Polsce są też znacznie niższe.

Reklama

Póki co, żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Nad kolejną generacją astry cabrio pracuje Magna. Niemieccy pracownicy zakładów w Bochum nie powinni jednak mieć powodów do narzekań. Jest wielce prawdopodobne, że Opel zdecyduje się przenieść tam produkcję nowej generacji modelu antara, który dotychczas wytwarzany był w Korei.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kabriolety | Alex Minsky | fabryka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje