Reklama

Nowe Volvo zaprojektują Chińczycy?

Jak do tej pory współpraca z nowym właścicielem - chińskim koncernem Geely - układała się dla Volvo pomyślnie. Dzięki zastrzykowi gotówki Szwedzi mogli zakończyć pracę nad nowymi modelami.

Pomoc Chińczyków ograniczała się jednak wyłącznie do wpompowania w upadającą firmę odpowiedniej ilości gotówki. Za opracowanie samochodów odpowiadali wyłącznie szwedzcy inżynierowie. Wkrótce ma się to jednak zmienić...

Szwedzi - wzorem BMW i Mercedesa - rozważają właśnie wprowadzenie do oferty nowego samochodu z pogranicza segmentów B i C. Auto powstać ma na zupełnie nowej płycie podłogowej, która opracowana zostanie wspólnie z Chińczykami.

W przyszłym roku w ofercie pojawić ma się zupełnie nowe XC90. Druga generacja produkowanego od 2002 roku auta będzie pierwszym modelem Volvo opracowanym w oparciu o zupełnie nową płytę podłogową, która posłużyć ma również do stworzenia następcy flagowego S80. Platforma dla XC90 i S80 w całości jest jednak wynikiem prac szwedzkich inżynierów.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy