Reklama

Nowe Mitsubishi Space Star. Kiedy w Polsce?

W niespełna dwa lata od rozpoczęcia produkcji nowego modelu Space Star w zakładzie Laem Chabang w Tajlandii, z taśmy zjechał właśnie egzemplarz o numerze 200 000.

Mitsubishi Space Star, które w Wielkiej Brytanii znane jest pod nazwą Mirage, trafia na eksport do 66 krajów świata. To pierwszy z modeli stworzonych wg projektu "Global Small", opierającego się na trzech założeniach: jedna płyta podłogowa, jedna fabryka, jeden samochód na wszystkie rynki świata.

Obecne wcielenie modelu Space Star (to mały, miejski samochód, który początkowo miał się nazywać Mirage, firma zmuszona została do zmiany nazwy ze względu na "kwestie prawne") zadebiutowało w Europie na salonie genewskim w 2011 roku. Nadwozie auta mierzy 3,7 m, rozstaw osi to dokładnie 2,45 m. Pojazd oferowany jest wyłącznie z benzynowymi silnikami o pojemności 1,0 lub 1,2 l. Masa własna to zaledwie 845 kg, dzięki czemu średnie zużycie paliwa - przynajmniej w cyklu pomiarowym - wynosi jedynie 4 l/100 km.

Do 1 stycznia 2014 roku w Europie sprzedano 16 041 sztuk modeli Space Star i Mirage. Samochód jest sukcesywnie wprowadzany na rynki Starego Kontynentu od drugiego kwartału 2013 roku. Polska premiera nowego Space Stara planowana jest na lato bieżącego roku.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama