Reklama

Nowa firma Toyoty i PSA

Francuska grupa PSA (Peugeot, Citroen) i Toyota poinformowały, że ich nowa firma joint-venture, która już niebawem na terenie Republiki Czeskiej wybuduje nowoczesną fabrykę produkującą niewielkie samochody miejskie będzie nosiła nazwę "TPCA". Wstępne porozumienie pomiędzy Toyotą i PSA zostało podpisane już 12 lipca ubiegłego roku w Brukseli. Na jego mocy obaj producenci zobowiązali się współpracować w pracach nad projektem, rozwojem i produkcją nowych pojazdów miejskich, z segmentu mieszczącego się poniżej ich aktualnej oferty.

Samochody konstruowane na zupełnie nowej płycie podłogowej, będą wspólnym pomysłem PSA i Toyoty. Mają być niewielkie, ekonomiczne, bezpieczne i nowoczesne. Do ich napędu posłużą 1,0-litrowe jednostki benzynowe i 1,4-litrowe silniki wysokoprężne.

Ważną kwestią była lokalizacja nowej fabryki. Pod uwagę brano też nasz kraj. 20 grudnia ostatecznie zwyciężyła jednak oferta Czechów i nowoczesny zakład TPCA powstanie w Kolinie, 60 kilometrów na wschód od Pragi.

Pełna nazwa wspólnej firmy to "Toyota Peugeot Citroen Automobile Czech" (TPCA). Prezesem firmy został Masatake Enomoto, który swoją funkcję przejmie w kwietniu br. Jego zastępcą został Jacques de Raismes.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samochody miejskie | samochody | Citroen | peugeot | firma | Prosta Spółka Akcyjna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy