Nissan X-Trail - wiemy co dokładnie dolega wersji benzynowej

O swoich problemach z tym modelem napisał do nas czytelnik, który kupił nowego X-Trail'a i z jego relacji wynika, że autem nie da się jeździć!

Przypominamy, że w czwartek opublikowaliśmy informację na temat wstrzymania sprzedaży Nissana X-Trail w wersji z benzynowym silnikiem 1.6 DIG-T o mocy 160 KM. Klienci, którzy auta już zamówili nie mają możliwości odebrania ich, a jeśli ktoś już to zrobił, otrzyma wezwanie do serwisu.

Przedstawicielstwo Nissana w rozmowie z Interią zapewniło, że problem nie wpływa na bezpieczeństwo, a jedynie komfort użytkowania. Jedynym objawem problemu miało być to, że osiągi "w niektórych sytuacjach odbiegają od oczekiwań". Jak to wygląda w przypadku naszego czytelnika?

Reklama

Według jego relacji, benzynowy X-Trail jeździ bardzo "mułowato", a po gwałtownym wciśnięciu gazu samochód... gaśnie. Kłóci się to z zapewnieniem o niewpływaniu na bezpieczeństwo w czasie jazdy, jakie otrzymaliśmy od Nissana. Co w takiej sytuacji może zrobić pechowy właściciel? Zgodnie z wcześniejszą informacją, powinien otrzymać wezwanie do serwisu na naprawę usterki. Niestety, nie wiemy kiedy taka akcja serwisowa może się zacząć. Osoby, które czują się pokrzywdzone całą sytuacją, mogą zgłaszać reklamacje na adres poland@nissan-services.eu.

Po naszych publikacjach otrzymaliśmy również pełniejsze wyjaśnienie Nissana w tej sprawie, prezentujące stanowisko firmy wobec zaistniałego problemu:

Nissan odkrył, że w pewnych okolicznościach użytkownicy mogą doświadczać pogorszonych osiągów modelu X-Trail w momencie przyspieszania z zatrzymania pojazdu. To zjawisko nie ma wpływu na bezpieczeństwo, a klienci mogą dalej użytkować pojazd. Powyższe zachowanie dotyczy modelu X-Trail (T32) wyposażonego w turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 DIG-T i 6-biegową skrzynię manualną. Nissan prowadzi badania w celu wyeliminowania tego zjawiska,  które dotyczy osiągów samochodu i nie dotyczy emisji ani naruszenia przepisów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nissan X-Trail | akcja serwisowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy