Reklama

Nissan Pulsar. Nowość w segmencie kompaktów

Po latach nieobecności do lukratywnego, europejskiego segmentu C powraca japoński Nissan.

Już 20 maja firma zaprezentuje nowego rywala Volkswagena Golfa - kompaktowy samochód o nazwie Pulsar.

Reklama

Pojazdy kompaktowe stanowią drugi pod względem wielkości segment europejskiego rynku. Od lat japoński producent nie miał jednak swojego przedstawiciela w tym sektorze. W 2006 roku w brytyjskiej fabryce w Sunderland zakończono produkcję Nissana Almery - jego następcą na Starym Kontynencie był model Tiida, który zupełnie nie trafił w gusta europejskich klientów. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdyż auto opracowano z myślą o klientach azjatyckich i - po drobnych modyfikacjach - sprowadzono na Stary Kontynent.

Japończycy wyciągnęli jednak wnioski z rynkowej porażki Tiidy. Nowe auto zaprojektowano specjalnie z myślą o europejskich gustach. Produkcją Pulsara zajmie się się hiszpańska fabryka Nissana w Barcelonie. Samochód trafi do sprzedaży już jesienią bieżącego roku.

Nazwa Pulsar ma bogatą tradycję w historii produktów Nissana - po raz pierwszy pojawiła się w 1978 r. Przez ostatnie cztery dekady była powszechnie stosowana w modelach sprzedawanych w Azji i Australii, a na początku lat 90-tych takie oznaczenie nosił na niektórych rynkach europejskich model Sunny typoszeregu N14.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje