Reklama

Nissan kończy produkcję Pulsara

Wygląda na to, że Nissan po raz kolejny wycofa się z segmentu aut kompaktowych. Zdaniem hiszpańskiej prasy, już w czerwcu fabryka w Barcelonie definitywnie zakończy produkcję modelu Pulsar.

Nissan Pulsar w 2014 roku zastąpił w ofercie japońskiego producenta niezbyt udany (przynajmniej w oczach europejskich nabywców) i dość ekstrawagancki model Tiida. Pulsar przez trzy lata oferowany było również w Polsce. Model wycofano z naszych salonów z końcem kwietnia ubiegłego roku. Na popularności Pulsara odbiła się niezbyt konkurencyjna cena i... rewelacyjne wyniki sprzedaży, zbliżonego wymiarami, Qashqaia.

Reklama

Zdaniem hiszpańskich mediów linie montażowe Pulsara zatrzymane zostaną w niespełna pięć lat od premiery. Auto nie doczeka się następcy.

Warto pamiętać, że po raz pierwszy Nissan wycofał się z europejskiego segmentu aut kompaktowych w 2006 roku. Z oferty japońskiej marki zniknęła wówczas, produkowana w Wielkiej Brytanii, Almera. Już w 2006 roku Japończycy deklarowali, że zamierzają skupić się na upowszechnieniu raczkującego segmentu crossoverów. Wkrótce po wycofaniu Almery na rynku zadebiutowała pierwsza generacja Nissana Qasqhaia.

Chociaż nowy crossover odniósł spektakularny sukces, dotychczasowi właściciele Almer odwiedzali salony w Nissana w poszukiwaniu następcy. Po kilku miesiącach w roli tej wystąpił Nissan Tiida. Jego obecność na europejskim rynku uznać można jednak za symboliczną. Opracowane głownie z myślą o azjatyckich klientach auto - podobnie jak obecnie Pulsar - miało marginalny udział w sprzedaży Nissana na Starym Kontynencie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje