Reklama

Nie przewracający się motocykl

Honda opracowała „nie przewracający się” motocykl o nazwie Super EARA, który nawet po zatrzymaniu się pozostaje w pozycji pionowej. Motocykl został zademonstrowany na torze Suzuka. Źródłem pomysłu na Super EARA były zawody “Yume”, mające na celu umożliwienie osobom skazanym na poruszanie się wózkiem inwalidzkim poznania radości, jaką daje jazda motocyklem.

Honda stworzyła grupę ochotników, którzy tę koncepcję rozwinęli i zbudowali prototyp motocykla pozwalającego na realizację powyższych marzeń.

Super EARA został zaprezentowany przez Takumę Aoki – byłyego zawodnika Moto GP, zawodnika fabrycznego Hondy, który w wyniku wypadku w 1997 roku doznał uszkodzenia kręgosłupa i został sparaliżowany od pasa w dół. Ta „wymarzona przejażdżka” była od dawna oczekiwanym spełnieniem snów Aokiego by jeszcze raz mieć szansę przejechać motocyklem po torze Suzuka.

Super EARA jest tylko prototypem. Nie jest on przeznaczony do poruszania się po drogach publicznych i na razie nie przewiduje się wprowadzenia go do sprzedaży.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Honda | suzuka | motocykl

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy