Mercedes wspiera personel medyczny w walce z koronawirusem
Mercedes przekazuje kolejną transzę pomocy: po użyczeniu floty samochodowej, 100 000 zł trafi na konto Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.
Gdy jedni dla wspólnego dobra ograniczają swoje aktywności, inni pracują dzień i noc ratując nasze zdrowie, nierzadko poświęcając własne. Personel medyczny stanął w obliczu niezwykłego wyzwania, ale aby mu sprostać, potrzebuje odpowiednich narzędzi. Potrzeby są ogromne i wymagają wsparcia wszystkich podmiotów społeczeństwa obywatelskiego. W pomoc postanowiły włączyć się Mercedes-Benz Polska i grupa Mercedes-Benz Financial Services.
- Wszystkie spółki Mercedesa w Polsce, od produkcji przez sprzedaż po usługi finansowe wspierają działania przeciwdziałania pandemii - mówi Ewa Łabno-Falęcka z Mercedesa. - Zapewniamy pomoc logistyczną w postaci samochodów osobowych i dostawczych dla placówek i organizacji medycznych, udostępniamy swoje kanały społecznościowe na potrzeby informacyjne, a na poziomie centrali opracowujemy produkcję sprzętu medycznego. Nasze drukarki 3D mają produkować niebawem ustniki do respiratorów. Ale najcenniejsi są ludzie w kitlach i kombinezonach w szpitalach, klinikach i domach opieki. Oni są obecnie najcenniejszym zasobem i to oni powinni pierwsi dostać wszystko, czego potrzeba.
Pomoc jest niezbędna, aby uchronić personel medyczny przed infekcją. Dlatego Mercedes-Benz Polska oraz Mercedes-Benz Financial Services przekazują 100 000 zł na rzecz Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na walkę z COVID-19. - Mamy pełne zaufanie do WOŚP, który ma doskonałe rozpoznanie sytuacji w Polsce. Dlatego zdecydowaliśmy się współpracować właśnie z tą organizacją - mówi Ewa Łabno-Falęcka.
Środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego oraz środki ochrony osobistej personelu medycznego w walce z koronawirusem. Dotychczas WOŚP zakupiła m.in. 150 łóżek do intensywnej opieki medycznej, które trafiają do szpitali wybranych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, a także ponad 150 kardiomonitorów i 3000 testów na koronawirusa.