McLaren wchodzi w przestrzeń metaverse i tokeny kryptograficzne

Brytyjski producent supersamochodów, firma McLaren postanowiła pójść śladem konkurencji i zagłębić się w wirtualną przestrzeń. W wejściu w świat cyfrowych treści i monetyzacji pomoże jej InfiniteWorld - wiodąca platforma technologiczna metaverse.

 

McLaren jest kolejnym producentem samochodowym, który zainteresował się stworzeniem swojego własnego metaversum oraz uruchomieniem monetyzacji cyfrowych treści. Partnerstwo z firmą technologiczną InfiniteWorld ma umożliwić brytyjskiemu producentowi dostęp do cyfrowego świata oraz tworzenie własnych oryginalnych niewymienialnych tokenów NFT w formie cyfrowych dzieł sztuki.

Wybrane tokeny będą mogły być oferowane z dodatkowymi wyjątkowymi benefitami, w tym dostępem do ekskluzywnych doświadczeń przeznaczonych jedynie dla kupujących. Wszystkie te możliwości będą dostępne na rynku (marketplace) McLarena.

NFT - czym są tokeny kryptograficzne?

Reklama

NFT (Non-Fungible Token), to niewymienialny token kryptograficzny oparty o architekturę blockchain. Jego wyjątkowość polega na gwarancji autentyczności i niepowtarzalności. Typowa kryptowaluta może zostać zamieniona na inną walutę, NFT jest swoistym "aktem własności", który można porównać do, na przykład, nabycia znanego dzieła sztuki. Na świecie istnieje tylko jeden jego egzemplarz, możemy go sprzedać lub wymienić, ale nie dostaniemy w zamian tego samego dzieła sztuki. Nie ma dwóch takich samych fragmentów, co sprawia, że każdy zakup dostarczy czegoś unikatowego.

Osoby, które zainwestowały pieniądze w tego rodzaju dobro, mają świadomość posiadania czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Jak do tej pory przedmiotem zainteresowania inwestorów najczęściej były utwory muzyczne, dzieła sztuki, podpisane cyfrowo teksty piosenek lub wierszy, gify, czy wirtualne nieruchomości (np. istniejące w grach). Takie aktywa wraz z upływem czasu mogą zyskać na wartości. O ile rzecz jasna moda na tego rodzaju rozwiązania nie przeminie. 

Pomagajmy Ukrainie – ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: McLaren Automotive | Metaverse

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy