Reklama

Masz toyotę? Lepiej to przeczytaj

Głównym powodem, dla którego nabywcy decydują się na toyotę avensis jest wysoki poziom bezawaryjności.

Pod wieloma innymi względami auto jest typowym klasowym średniakiem, ale faktem jest, że nie zadręcza swoich właścicieli częstymi awariami. Bywają jednak wyjątki.

Toyota poinformowała właśnie, że do serwisów trafić powinny avensisy wyprodukowane w latach od 2000 do 2002 oraz od 2003 do 2008. Problemy mogą się pojawić w samochodach wyposażonych w benzynowe jednostki o pojemnościach 2,0 l. i 2,4 l. oznaczonych symbolem D4 (z wtryskiem bezpośrednim).

W przypadku aut z roczników 2003-2008 może dochodzić do wycieków paliwa. Dzieje się tak z powodu niewłaściwego montażu przewodów paliwowych, w wyniku którego pojawić się mogą na nich mikropęknięcia.

Reklama

Samochody wyprodukowane w latach 2000-2002 narażone są na usterkę zaworu regulacyjnego wysokociśnieniowej pompy paliwowej. Zawór może odmówić posłuszeństwa, gdy osłabieniu ulegnie jego mocowanie (dzieje się tak z powodu zużycia uszczelki). Również w tym przypadku, wibracje układu doprowadzić mogą do rozszczelnienia i wycieku paliwa.

Toyota poinformowała, że właściciele aut zostaną listownie zawiadomieni o problemie i zaproszeni na bezpłatną naprawę do autoryzowanych stacji obsługi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje