Reklama

Land rover defender? To jeszcze nie koniec!

Mamy dobre wiadomości dla fanów land rovera defender. Wygląda na to, że jedna z ostatnich prawdziwych terenówek nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Na niedawnym salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie Land Rover zaprezentował koncepcyjne modele DC 100 i DC 100 sport, które stanowią pierwszy krok w kierunku następcy legendarnego defendera.

Samochód, który otrzyma najprawdopodobniej uproszczoną płytę podłogową modeli discovery i range rover, pojawić ma się na rynku w 2015 roku.

Wbrew pojawiającym się dotychczas pogłoskom, premiera następcy nie oznacza jeszcze, że w tym samym czasie do lamusa odejdzie klasyczny defender. Wiele wskazuje na to, że modele 110 i 130 pozostaną w ofercie brytyjskiej marki co najmniej do 2017 roku.

Reklama

Nie są to wprawdzie oficjalne informacje, ale polityka zarządu Land Rovera pozwala sądzić, że tak właśnie się stanie. Dla przykładu - do oferty defendera wprowadzono np. nowy 2,2-litrowy silnik wysokoprężny, który spełnia nieobowiązujące jeszcze normy emisji spalin Euro6.

Model defender produkowany jest w Wielkiej Brytanii od 1983 roku, ale konstrukcyjnie, jego korzenie sięgają jeszcze początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Mimo tego, samochód uważany jest przez wielu miłośników offroadu za jeden z najlepszych oferowanych obecnie pojazdów terenowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie | Land Rover Defender

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy