Reklama

Kukurydziana opona

Czy ktoś słyszał o oponie wykonanej z kukurydzy? Tak, tak, to nie są żarty. Goodyear, największy na świecie producent opon, stworzył oponę, której głównym składnikiem jest substancja uzyskiwana z kukurydzy. Nowy produkt nosi nazwę GT3 i jest efektem rewolucyjnej technologii BioTRED, dzięki której mogą powstawać przyjazne środowisku opony do wszelkiego typu pojazdów.

Przełom w produkcji ogumienia był możliwy dzięki nowej substancji uzyskanej ze zwykłej kukurydzy, a nie jak było do tej pory z węgla i sylikonów. Jest to dobra wiadomość dla nas wszystkich, gdyż kukurydza jest produktem w pełni odnawialnym. Pojawia się jedynie pytanie, czy opona powstała z kukurydzy jest produktem dobrym, trwałym i bezpiecznym.

Na te wątpliwości odpowiada szef ds. komunikacji firmy Goodyear, Ron Pike: - Mieszanka BioTRED, którą nasi naukowcy uzyskali w centrum badawczym w Luksemburgu spełnia wszelkie oczekiwania i wymagania do tego by być produktem wykorzystywanym przy produkcji naszych opon. Ten materiał pozwala na zwiększenie przyczepności koła do podłoża, redukuje hałas i zużycie paliwa w czasie jazdy, a przede wszystkim jest przyjazny środowisku. GT3 jest zdecydowanie lepszym produktem od poprzedniczki GT2.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opona

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy