Reklama

Kukurydziana opona

Czy ktoś słyszał o oponie wykonanej z kukurydzy? Tak, tak, to nie są żarty. Goodyear, największy na świecie producent opon, stworzył oponę, której głównym składnikiem jest substancja uzyskiwana z kukurydzy. Nowy produkt nosi nazwę GT3 i jest efektem rewolucyjnej technologii BioTRED, dzięki której mogą powstawać przyjazne środowisku opony do wszelkiego typu pojazdów.

Przełom w produkcji ogumienia był możliwy dzięki nowej substancji uzyskanej ze zwykłej kukurydzy, a nie jak było do tej pory z węgla i sylikonów. Jest to dobra wiadomość dla nas wszystkich, gdyż kukurydza jest produktem w pełni odnawialnym. Pojawia się jedynie pytanie, czy opona powstała z kukurydzy jest produktem dobrym, trwałym i bezpiecznym.

Reklama

Na te wątpliwości odpowiada szef ds. komunikacji firmy Goodyear, Ron Pike: - Mieszanka BioTRED, którą nasi naukowcy uzyskali w centrum badawczym w Luksemburgu spełnia wszelkie oczekiwania i wymagania do tego by być produktem wykorzystywanym przy produkcji naszych opon. Ten materiał pozwala na zwiększenie przyczepności koła do podłoża, redukuje hałas i zużycie paliwa w czasie jazdy, a przede wszystkim jest przyjazny środowisku. GT3 jest zdecydowanie lepszym produktem od poprzedniczki GT2.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: opona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje