Reklama

Klienci mają dość? Blisko 1/4 zamówień na Teslę model 3 anulowanych!

Klienci Tesli, którzy entuzjastycznie zareagowali na premierę modelu 3, powoli tracą cierpliwość. Wg najnowszych danych, anulowano już 23 proc. rezerwacji na ten pojazd.

Takie dane płyną z raportu firmy Second Measure analizującej przepływy finansowe na kartach płatniczych. Nie są to jednak pełne dane, dotyczą bowiem tylko tych klientów, którzy otrzymali już od Tesli zwrot wpłaconej zaliczki w wysokości tysiąca dolarów.

Reklama

Z raportu kwartalnego Tesli wynika, że na koniec kwietnia bieżącego roku lista oczekujących na Teslę model 3 obejmowała około 450 tys. nazwisk. Problem w tym, że własnego egzemplarza, jak do tej pory, doczekało się zaledwie 8 proc. chętnych.

Chociaż Tesla robi obecnie wszystko, by przyspieszyć budowę modelu 3, obecna wydajność (w kwietniu było to około 8 tys. pojazdów) jest dalece niewystarczająca. Sytuacje dodatkowo skomplikowała niefortunna wypowiedź Elona Maska, który zdradził, że priorytet mają obecnie egzemplarze z najwyższym poziomem wyposażenia, bo tylko one gwarantują firmie stosowny zysk. Oznacza to, że na podstawową odmianę, wycenioną w USA na 35 tys. dolarów, klienci będą musieli czekać dłużej niż planowano.

Tesla nie odniosła się do danych prezentowanych przez Second Measure. Z raportu firmy jasno wynika jednak, że od stycznia 2018 roku, przez kolejne cztery miesiące (taki okres obejmuje analiza Second Measure) z zamówienia rezygnowało więcej osób, niż zapisywało się do kolejki...

Przypominamy, że po pierwszym kwartale bieżącego roku Tesla zanotowała rekordową stratę w wysokości 784,6 mln dolarów. Warto dodać, że to nie jedyne problemy, z jakimi mierzyć się musi zarząd W ostatnim roku firma zaliczyła też kilka wizerunkowych wpadek. Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Motoryzacyjnego (United Automobile Workers) wielokrotnie zarzucał jej wyzyskiwanie robotników. Producent uwikłany jest również w procesy sądowe, w których zarzuca się mu dyskryminację gejów i starszych pracowników.

Mimo kłopotów z wydajnością produkcji modelu 3, pozostałe modele Tesli cieszą się sporym zainteresowaniem. Ubiegły rok przyniósł firmie m.in. blisko 61 tys. zrealizowanych zamówień na Teslę Model S. Oznacza to, że samochód znalazł się w elitarnym gronie dziesięciu najpopularniejszych nowych aut segmentu E na świecie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy