Reklama

Jaguar: za 500 funtów na tor!

Na torze wyścigowym Bedford niedaleko Thurleigh Jaguar wprowadził program o nazwie "Motorsport Sensation". Za 500 funtów można tam przejechać się prawdziwym samochodem wyścigowym JP1.

Auto to wzorowane na odkrytych bolidach startujących w LeMans powstało przy współpracy Jonathana Palmera, Cosworth Racing i oczywiście Jaguara.

Jego podstawę konstrukcyjną stanowi przestrzenna rama aluminiowa pokryta lekkim nadwoziem, w którym centralnie osadzono silnik V6-3.0 pochodzący z Jaguara X-Type. Firma Cosworth zadbała o podniesienie jego mocy z 231 do 245 KM zmieniając zasilanie benzynowe na gazowe.

Jednostka ta współpracuje z 6-biegową przekładnią sekwencyjną Hewlanda, przenoszącą moc na tylną oś z samohamownym mechanizmem różnicowym. Niezwykle mała masa pojazdu (650 kg) sprawia, że JP1 przyspiesza w 3,6 s do 100 km/h, a doskonałe właściwości aerodynamiczne umożliwiają osiąganie prędkości ok. 290 km/h.

Czy przyjemność sprawdzenia swoich umiejętności na torze warta jest 500 funtów? (Autorok)

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jaguar

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy