Jaguar Land Rover ogranicza produkcję i koncentruje się na najdroższych modelach

Jak donoszą anonimowe źródła – koncern Jaguar Land Rover planuje ograniczyć produkcję pojazdów w swoich fabrykach. Z powodu niesłabnącego kryzysu półprzewodników, producent woli się skupić na swoich wysokomarżowych, a tym samym bardziej dochodowych modelach.

 

Według nieoficjalnych informacji podanych rzekomo przez osoby powiązane z brytyjskim przedsiębiorstwem - należąca do indyjskiego Tata Motors spółka Jaguar Land Rover niebawem ograniczy produkcję w swojej fabryce w Solihull. Działanie ma być następstwem problemów powiązanych z niesłabnącym kryzysem półprzewodników.

Jak twierdzą anonimowe źródła - producent odłoży na jakiś czas produkcję m.in. Land Rovera Discovery i Jaguara F-Pace, jednocześnie skupiając się na swoich najbardziej opłacalnych modelach, takich jak Range Rover i Range Rover Sport.

Koncern może również zmniejszyć produkcję w swoim drugim brytyjskim zakładzie w Halewood, gdzie powstają tańsze modele, takie jak Evoque. Na ten temat decyzja nie została jednak jeszcze podjęta.

Reklama

Europa wciąż walczy z kryzysem

Produkcja samochodów w Europie nadal pozostaje znacznie poniżej poziomów obserwowanych przed wybuchem kryzysu. Chociaż sytuacja na rynku półprzewodników stopniowo się poprawia, producenci wciąż masowo szukają rozwiązań, które pomogą im przetrwać trudne chwile.

Jedną z głównych strategii pozwalających zrekompensować utracone koszty, jest koncentracja na najdroższych i dochodowych modelach - także elektrycznych. Niestety ze względu na szalejącą w wielu krajach inflację, również ten plan może okazać się niewystarczającym. 

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jaguar | Land Rover | kryzys półprzewodnikowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy