Reklama

Jaguar dla Renault?

Niewykluczone, że Renault wykupi od Forda angielskiego Jaguara - informuje francuska prasa. Koncern szuka bowiem sposobności wejścia do klasy wyższej.

Własnymi siłami Francuzom ta sztuka się nie udaje. Ostatnim fiaskiem okazał się Vel Satis, którego sprzedaż jest na poziomie dużo niższym od zakładanego.

Renault rozważało wykupienie Volvo, które również należy do Forda, jednak taką transakcją Amerykanie nie wykazali zainteresowania i trudno się dziwić - szwedzka marka jest mocno zakorzeniona na rynku samochodów luksusowych i ma się dobrze.

Wówczas Francuzi zwrócili swoją uwagę na Jaguara, który pod rządami Forda od początku, czyli od 1989 roku przynosi niewielkie, ale jednak straty. W stosunku do tej marki stanowisko Forda jest już bardziej elastyczne.

Reklama

Udział w rynku Renault w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy spadł z 11.6 proc. do niespełna 10 proc. Głównymi winowajcami są: lifting Laguny, który nie spotkał się z tak ciepłym przyjęciem jak oczekiwano, odłożona premiera nowego Twingo oraz mniejsza od zakładanej sprzedaż Modusa.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jaguar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje