Reklama

Gwarancja na auto do 10 lat lub 185 tys. km przebiegu. Toyota rzuca wyzwanie

Japończycy podbijają poprzeczkę zawieszoną przez Koreańczyków. Toyota wprowadza właśnie unikatowy program gwarancyjny. Nabywcy nowych aut japońskiego producenta w sumie mogą dziś liczyć nie na siedem (jak w Kii) lecz - uwaga - 10 lat gwarancji.

Tak, wiemy. Haczykiem jest zawsze zapis "lub limit kilometrów, w zależności co nastąpi szybciej". Ale i w tym przypadku oferta Toyoty prezentuje się nadzwyczaj korzystnie. Program gwarancyjny o nazwie Toyota Relax mówi o limicie kilometrów wynoszącym 185 tys. km. To więcej niż oferuje którykolwiek z rynkowych konkurentów.

Toyota Relax - serwis w ASO raz do roku

Warunki skorzystania z gwarancji Toyota Relax są zaskakująco przejrzyste. Warunkiem kontynuowania gwarancji, czyli przedłużenia jej na 12 miesięcy lub 15 tys. km, jest wykonanie przeglądu okresowego Relax w autoryzowanej sieci serwisowej marki.

Reklama

W rzeczywistości mamy więc do czynienia z roczną gwarancją, która jednak może być odnawiana aż do uzyskania przez pojazd wieku 10 lat. Przypominamy, że standardowa gwarancja Toyoty na nowe pojazdy wynosi 3 lata. Limit przebiegu (w zależności co nastąpi szybciej) określiony został przez producenta na 100 tys. km.

Rozszerzona gwarancja nie tylko dla nowych. Toyota wabi do serwisu

Polski dystrybutor podkreśla, że - na pewnych warunkach - programem mogą też być objęte samochody z przerwą w serwisowaniu oraz pochodzące z dystrybucji europejskiej. Nie ma więc znaczenia czy auto pochodzi z polskiego salonu marki.

Warto dodać, ze program jest realizowany przez Toyota Motor Europe i obowiązuje w całym regionie. Dzięki temu, w razie potrzeby można wykonać naprawę w ramach Gwarancji Toyota Relax w dowolnym autoryzowanym serwisie Toyoty w Europie i otrzymać w Polsce refundację kosztów.

Hej, Kia. Chyba nie pozostawicie tego bez odpowiedzi? ;)

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gwarancja na samochód | Toyota | Kia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy