General Motors przejął firmę Strobe

General Motors przejął kalifornijską firmę Strobe Inc., specjalizującą się w rozwijaniu technologii Lidar, która jest wykorzystywana w autach autonomicznych.

Największy amerykański koncern motoryzacyjny General Motors przejął kalifornijską firmę Strobe Inc., specjalizującą się w rozwijaniu technologii Lidar, która jest wykorzystywana w autach autonomicznych.

Reklama

Ma to przyspieszyć wprowadzenie na rynek przez koncern GM samochodów poruszających się bez kierowcy oraz obniżyć koszty produkcji.

General Motors nie ujawnił kwoty, za którą przejął start-up Strobe Inc. z siedzibą w Pasadenie w stanie Kalifornia.

Cruise Automation testuje obecnie autonomiczne samochody elektryczne Chevrolet Bolt. Na razie auta poruszają się po ulicach San Francisco z inżynierem za kierownicą. Specjalista pilnuje, aby wszystko przebiegało poprawnie.

Lidar to skrót od angielskich słów Light Detection and Ranging. Urządzenie działa podobnie jak radar, ale wykorzystuje nie mikrofale, ale promienie świetlne. Dzięki nim tworzony jest obraz w wysokiej rozdzielczości, znacznie bardziej dokładny niż powstały wyłącznie dzięki kamerom i radarowi. Technologia liderowa odgrywa kluczową rolę w rozwoju samochodów autonomicznych.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje