Reklama

Fiat kupił Ferrari

Fiat odkupił od Mediobanca oraz innych członków konsorcjum bankowego 2,3 mln akcji Ferrari, co stanowi 28,63% kapitału spółki.

Tym samym udział Fiata w Ferrari S.A. zwiększył się do 85%. Opcję wykupu przewidywało porozumienie o cesji zawarte w 2002 roku.

Koszt całego przedsięwzięcia to około 892 milionów euro.

Mubadala Development Company pozostanie w gronie udziałowców Ferrari S.A., między innymi ze względu na ważny projekt, jakim jest realizacja w Abu Dhabi wielkiego parku tematycznego poświęconego "stajni" Ferrari.

Odkup akcji Ferrari S.A. zostanie sfinansowany z dostępnych środków gotówkowych, bez konieczności zaciągania nowych zobowiązań. Dzięki dobrym wynikom ekonomicznym oraz odsprzedaży udziałów w innych spółkach koncern Fiata dysponuje dużymi środkami finansowymi.

Przeprowadzona transakcja to element strategii, która ma za zadanie koncentrację na kluczowym dla Fiata biznesie samochodowym i waloryzację wszelkich przedsięwzięć związanych z motoryzacją, w obrębie których Ferrari ze względu na prestiż prezentuje się jako marka znana i doceniana na całym świecie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fiat | Fiata | Ferrari

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy