Reklama

Fiat i Chrysler razem?

Fiat prowadzi rozmowy z amerykańskim koncernem motoryzacyjnym Chrysler w sprawie udostępnienia mu własnych rozwiązań technicznych w zamian za udział w kapitale akcyjnym - poinformował w poniedziałek Reuters, powołując się na źródło bliskie grupie Fiat.

Między obu grupami trwają rozmowy na temat możliwości wykorzystania przez Chryslera technologii Fiata w zamian za udział - powiedział rozmówca Reutera, który zastrzegł sobie anonimowość. Wcześniej w poniedziałek portal motoryzacyjny Autonews podał, iż Fiat może udostępnić Chryslerowi rozwiązania dotyczące silników, podwozi i systemów przenoszenia napędu.

Według informatora Reutera, pomoc Fiata umożliwiłaby Chryslerowi produkowanie samochodów mniej obciążających środowisko, co jest warunkiem jego utrzymania się na rynku.

Reklama

Wraz z równie zagrożonym General Motors Chrysler otrzymał od rządu USA opiewające na miliardy dolarów pożyczki dla zapobieżenia bankructwu. Oba koncerny muszą jednak do końca marca ograniczyć koszty własne i dowieść swej zdolności do samodzielnej egzystencji.

Ani od Fiata, ani od będącego właścicielem Chryslera funduszu inwestycyjnego Cerberus Capital Management nie udało się na razie uzyskać komentarza na ten temat.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: chrysler | Fiat | Fiata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy