Fiat i Chrysler razem?

Fiat prowadzi rozmowy z amerykańskim koncernem motoryzacyjnym Chrysler w sprawie udostępnienia mu własnych rozwiązań technicznych w zamian za udział w kapitale akcyjnym - poinformował w poniedziałek Reuters, powołując się na źródło bliskie grupie Fiat.

Między obu grupami trwają rozmowy na temat możliwości wykorzystania przez Chryslera technologii Fiata w zamian za udział - powiedział rozmówca Reutera, który zastrzegł sobie anonimowość. Wcześniej w poniedziałek portal motoryzacyjny Autonews podał, iż Fiat może udostępnić Chryslerowi rozwiązania dotyczące silników, podwozi i systemów przenoszenia napędu.

Reklama

Według informatora Reutera, pomoc Fiata umożliwiłaby Chryslerowi produkowanie samochodów mniej obciążających środowisko, co jest warunkiem jego utrzymania się na rynku.

Wraz z równie zagrożonym General Motors Chrysler otrzymał od rządu USA opiewające na miliardy dolarów pożyczki dla zapobieżenia bankructwu. Oba koncerny muszą jednak do końca marca ograniczyć koszty własne i dowieść swej zdolności do samodzielnej egzystencji.

Ani od Fiata, ani od będącego właścicielem Chryslera funduszu inwestycyjnego Cerberus Capital Management nie udało się na razie uzyskać komentarza na ten temat.

Dowiedz się więcej na temat: chrysler | fiat | Fiata

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje