Reklama

Europejskie mitsubishi, japoński citroen

Mitsubishi jako kolejny producent udowodniło właśnie, że nie ma już samochodów niemieckich, japońskich czy włoskich.

Zaskoczeni olbrzymim europejskim popytem na nowego outlandera Japończycy zdecydowali bowiem, że produkcja tego samochodu zostanie przeniesiona z japońskiej fabryki w Nagoya do holenderskiego Born, gdzie obecnie produkowane są colty.

Sam fakt nie jest może szczególnie interesujący, jednak inaczej popatrzymy na tę sprawę zdając sobie sprawę, że nadal w... Japonii będą produkowane bliźniacze dla outlandera citroen c-crosser i peugeot 4007, czyli pierwsze SUV-y sygnowane przez PSA. Ich produkcja zostanie jedynie przeniesiona z fabryki w Kurashiki do fabryki w Nagoya, skąd znikną outlandery.

Mitsubishi zapewnia, że produkcja nowego outlandera w Holandii rozpocznie się w przyszłym roku i nie będzie przeniesiona do innego zakładu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fabryka | przeniesiona | citroen | mitsubishi

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy