Reklama

Dwa nowe saaby

Od kilku miesięcy wokół marki Saab narosło wiele znaków zapytania.

Globalny kryzys dotknął tego należącego do General Motors szwedzkiego producenta dość mocno. Co więcej, marka ta nie pojawiła się na ogłoszonej przez GM liście marek kluczowych.

Od razu pojawiły się spekulacje, że jeśli tylko znajdzie się chętny to Saab może zmienić właściciela. Krokiem właśnie w tym kierunku zdaje się być zwiększenie samodzielności marki, w tym wydzielenie jej finansów.

Jednocześnie ogłoszono odłożenie premier nowych modeli, co mogło sugerować że General Motors przeznaczył Saaba na straty i ta zasłużona marka może nawet wkrótce zniknąć z rynku.

Jaka by nie była przyszłość tej firmy, to w tym roku u dilerów Saaba pojawią się jeszcze dwa nowe modele. Mowa o nowym 9-5 oraz 9-3X.

Reklama

9-3X będzie wersją dobrze znanego 9-3 ale o zwiększonym prześwicie. Wpisze się więc w segment lekko uterenowionych pojazdów, których flagowym przedstawicielem jest subaru outback. Napęd wszystkich kół tego pojazdu będzie realizowany poprzez układ typu haldex.

Z kolei 9-5 to oczywiście nowa wersja flagowego pojazdu Saaba. Samochód ten będzie zbudowany na nowej płycie podłogowej Epsilon II, na której oparto m.in. opla insignię.

Ujawniona przez General Motors informacja nie wspomina natomiast o modelu 9-4X, który zapowiadano jako bliźniaka cadillaka SRX. Oznacza to, że premierę tego modelu albo przełożono przynajmniej na 2010 rok, albo całkowicie zarzucono plany jego produkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: saab | General Motors

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy