Reklama

Dostrzec pieszego

Każdy kierujący zdaje sobie sprawę, jak trudno jest dojrzeć w nocy ubranego na ciemno pieszego. A już kompletnie staje się to niewykonalne, gdy z przeciwka nadjeżdża samochód, który oślepia światłami.

Sposób na rozwiązanie tego problemu znaleźli inżynierowie Hondy, którzy opracowali pierwszy na świecie Intelligent Night Vision System, czyli inteligentny system widzenia w nocy. Jest on już oferowany na rynku japońskim w modelu Legend.

System wykorzystuje dwie umieszczone w dolnej części zderzaka, pracujące w podczerwieni kamery, które wykrywają ciepło (promieniowanie podczerwone) emitowane przez pieszego. System potrafi również, analizując obraz z obu kamer określić, czy obiekt porusza się w kierunku kolizyjnym z torem jazdy pojazdu, a także, czy faktycznie jest człowiekiem. Jeśli tak, na specjalnym ekranie kierowca ujrzy odpowiednie ostrzeżenie i będzie miał czas na reakcję.

Piesi są szczególnie narażeni na poważne obrażenia. Jedna na pięć śmiertelnych ofiar wypadków w Wielkiej Brytanii to właśnie pieszy. W Japonii ten wskaźnik jest jeszcze bardziej przerażający i wynosi 1 do 3.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: piesi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy