Reklama

Chińska marka pozywa Renault! Chodzi o plagiat

Chiński producent samochodów Human Horizons obecny na tamtejszym rynku od kilku lat pozywa francuski koncern. Chodzi o logo należącej do Renault marki Mobilize.

Przez lata w Państwie Środka produkowane były pojazdy łudząco podobne - przynajmniej pod względem stylistyki - do samochodów oferowanych przez europejskie koncerny motoryzacyjne.

Czasy się jednak zmieniają i tym razem to chiński producent pozywa markę ze Starego Kontynentu. Chodzi o firmę Human Horizon oferującą w Chinach samochody o nazwie HiPhi, której logotyp przypomina cześć znaku handlowego wykorzystywanego przez Mobilize, a więc marki należącej do Renault.

Chiński producent w październiku 2021 roku złożył w niemieckim sądzie pozew o zaprzestanie używania aktualnego logotypu Mobilize.

Warto dodać, że logotyp aut HiPhi został zarejestrowany w sierpniu 2018 roku, podczas gdy Renault opatentowało znak graficzny Mobilize dopiero w styczniu 2021 roku. Jak informują branżowe media, pomiędzy tymi dwiema firmami sprawa sądowa jest w toku.

***

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mobilize | Renault

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy