Reklama

Amerykańska alfa romeo?

Wygląda na to, że Amerykanie - po latach przerwy - znów będą mogli kupić alfę romeo.

Ostatni model sprzedawany za oceanem to alfa romeo 164, której produkcję zakończono w 1997 roku. Od tamtej pory bogaci Amerykanie mogli kupić jedynie wyprodukowaną w niewielkiej serii alfę 8C competizione.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Za oceanem nie tylko będzie można kupić alfę, ale... również tam będzie produkowana! Mowa oczywiście o następcy modelu 166.

Samochód ten ma zostać oparty na płycie podłogowej chryslera 300 następnej generacji i dodge'a chargera. To oznacza powrót alfy do tylnego napędu, który w tej klasie pojazdów jest jedynym słusznym.

Reklama

Wcześniej spekulowano, że nowa alfa otrzyma płytę obecnego chryslera 300. Alfiści na te wieści łapali się za głowy, bowiem była to płyta, przy konstruowaniu której wykorzystano komponenty (m.in. tylne zawieszenie i dyferencjał) pochodzącej z początku lat 90-tych płyty, na której budowano mercedesa klasy E (W210).

Mimo wszystko ciekawe, co z włoskiego charakteru pozostanie w alfie, która budowana będzie w USA, na amerykańskiej płycie podłogowej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alfa Romeo 164 | Amerykanie | Alfa Romeo | romeo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy