10 mln Toyot z systemem Toyota Safety Sense

Toyota ogłosiła, że całkowita liczba samochodów wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense wynosi już 10 milionów egzemplarzy. Udało się to osiągnąć w 3,5 roku. TSS zadebiutował na rynku w marcu 2015 roku i zaczął być stopniowo wprowadzany do kolejnych modeli. Toyota przewiduje, że jeszcze w tym roku łącznie 3 miliony samochodów w Japonii i 5 milionów w Ameryce Północnej będzie wyposażonych w pakiet Toyota Safety Sense.

Obecnie około 90% samochodów, które opuszczają salony Toyoty i Lexusa w Japonii, USA i Europie, jest wyposażonych w opracowany przez Toyotę pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego. Do tej pory został on wprowadzony do 68 krajów, w tym do Chin, innych krajów azjatyckich, na Bliski Wschód i do Australii. Do 2020 roku liczba krajów, w których TSS będzie oferowany, wzrośnie do 100.

Toyota Safety Sense pomaga zapobiegać wypadkom lub ograniczać ich skutki, jeśli uniknięcie kolizji nie jest możliwe. Jego skuteczność potwierdzają dane zbierane w Japonii, USA i Europie.

Reklama

Badania wykazały, że w rzeczywistych warunkach drogowych udział samochodów w kolizjach z poprzedzającym autem został zredukowany o około 70% dzięki wyposażeniu w pakiet Toyota Safety Sense. W przypadku pojazdów wyposażonych jednocześnie w TSS i Intelligent Clearance Sonar, który zapobiega kolizjom przy małych prędkościach, częstotliwość zderzeń z poprzedzającym samochodem spadła o 90 procent.

Dążąc do radykalnej poprawy bezpieczeństwa na drogach, Toyota korzysta z danych o wypadkach do opracowywania nowych modeli samochodów i systemów bezpieczeństwa. Marka rozwija swój program zapobiegania wypadkom dwutorowo - poprzez zwiększanie zasięgu i możliwości pakietu Toyota Safety Sense oraz dalszą popularyzację technologii bezpieczeństwa czynnego. Celem Toyoty jest całkowite wyeliminowanie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi na drogach.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy