Volkswagen T-Cross - już nim jeździmy

Volkswagen przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego zupełnie nowego, miejskiego crossovera. My już teraz sprawdzamy jak się nim jeździ.

W gamie SUVów Volkswagena zaczyna się robić ciasno. Do flagowego Touarega, Tiguana w dwóch rozmiarach oraz kompaktowego T-Roca, dołącza właśnie kolejny model - T-Cross. Samochód ten mierzy 4,1 m długości, a więc jest o 12 cm krótszy od T-Roca.

Ten nowy miejski Crossover ma przyciągnąć klientów, którzy nie potrzebują dużego auta, ale Polo to dla nich trochę za mało. T-Cross obiecuje większą przestrzeń, ubraną do tego w modne nadwozie.

Samochód dostępny jest w dwóch odmianach silnika 1.0 TSI - 95 i 115 KM oraz w trzech wersjach wyposażenia. Cennik otwiera kwota 69 790 zł, a zamyka 91 090 zł za mocniejszą odmianę ze skrzynią DSG oraz wyposażeniem Style.

Reklama

A jak jeździ się najnowszym modelem Volkswagena, na ile jest on praktyczny i czy nie przeszkadza fakt, że dostępny jest tylko z litrowym silnikiem? To właśnie sprawdzamy podczas pierwszych jazd testowych T-Crossem. O naszych wrażeniach przeczytacie już niedługo.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy