Przyjazna agila

Opel wkracza w nowe milenium z kolejną propozycją będącą uzupełnieniem oferty samochodów osobowych. Nowa agila, której prasowa premiera odbyła się na Sardynii jest wszechstronnym, pięciodrzwiowym mikrovanem z "przyjazną twarzą". Ten 3,5-metrowy samochód miejski będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych (1,0 i 1,2 litra). Obydwie cztero-zaworowe, benzynowe jednostki pochodzące z rodziny silników ECOTEC.


Nowy mikrovan powstał w oparciu o prace, które zostały podjęte przez Opla wspólnie z japońskim partnerem - Suzuki. Wraz z wejściem do sprzedaży w maju, agila będzie walczyć o klienta na europejskim rynku w klasie aut super kompaktowych. Aż do 1997 roku ten segment rynku był zdominowany przez małe samochody (trzy i pięciodrzwiowe hatchbacki, takie jak corsa) i malutkie "mini" (w większości trzydrzwiowe hatchbacki, np. seicento i matiz).

W okresie od 1995 do 1999 roku rynek małych samochodów rósł stosunkowo powoli, od 3,5 miliona do ponad 3,8 miliona sztuk. W tym samym okresie ich udział w ogólnym rynku samochodów osobowych spadł z ponad 27 procent do poniżej 24 procent. W tym czasie segment mini podwoił swoją wielkość z 0,6 miliona do 1,35 miliona sztuk, czyli z 5 do ponad 8 procent rynku samochodów osobowych. w Europie.

Sczegółowy opis opla agili, którego produkcja - na zasadzie wyłączności - odbywa się w Gliwicach już wkrótce.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama