Peugeot 208. Dłuższy i niższy

Jest o 82 mm dłuższy od poprzednika (mierzy dokładnie 4055 mm) i o 6 mm szerszy, a jednocześnie o 30 mm niższy. Rozstaw osi zwiększył się o 16 mm, do 2540 mm. W opisie nowej 208 marketingowcy, bo o tym samochodzie tu mowa Peugeota sięgają po takie określenia jak: młodzieńczy, spontaniczny, emanujący energią, porywający, ekspresyjny, zmysłowy... My ograniczymy się do stwierdzenia, że samochód prezentuje się świeżo i oryginalnie.

Cofnięcie przedniej szyby wydłużyło maskę i pozwoliło na jej mocniejsze wyprofilowanie. Uwagę zwraca ciekawy kształt wlotu powietrza w przednim zderzaku, duży grill i "kocie" akcenty: charakterystyczne ślady lwich pazurów w przednich i tylnych światłach (te ostatnie świecą się stale, w dzień i w nocy, niezależnie od położenia włącznika) oraz "kły" ledowych świateł dziennych.

Nie rozczarowuje również wnętrze auta. Porządne, miłe w dotyku materiały, solidny montaż, sporo schowków, przemyślana ergonomia...

Reklama

Więcej no nowy peugeocie 208 napiszemy niebawem po pierwszych jazdach, które odbywają się właśnie w Portugalii.  A na razie zapraszamy do galerii zdjęć najnowszego "francuza".


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy