Reklama

Nowy mitsubishi lancer

Nie wiadomo, czy to samochód segmentu C, czy segmentu D.

Jest prawie tak duży jak ford mondeo i renault laguna, a na rynku konkurować ma z autami mniejszymi takimi jak toyota corolla sedan, mazda 3 sedan, czy honda civic sedan, a więc z kompaktami klasy C. Nowy mitsubishi lancer sport sedan, którego prasowa premiera odbywa się właśnie na Sardynii nie da się jednoznacznie sklasyfikować.

Jedno jednak jest pewne. Lancer to samochód ikona. Sama nazwa już elektryzuje. Nawet jeżeli to "normalna" wersja. A przecież już niebawem, na salonie samochodowym w Bolonii (5 grudnia) zadebiutuje w Europie lancer evo X. Będzie miał 295 koni.

To nie wszystko. Wkrótce w sprzedaży pojawi się także wersja pośrednia, 240-konny lancer dla tych, dla których Evo X będzie za drogie. Wzorem Subaru Mitsubishi przygotowuje także... 5-drzwiowego lancera. Hatchback ma pojawić się w czerwcu 2008 roku.

Reklama

Ale wróćmy na Sardynię. Tutaj do dyspozycji mamy auta, które dosłownie za kilka dni trafią do sprzedaży w Polsce. W naszym kraju w pierwszej kolejności do kupienia będzie wersja z silnikiem o pojemności 1,5 litra i mocy 109 koni mechanicznych. Cena: 59.990 zł. Dla miłośników Diesli oferowany będzie dwulitrowe TDI (rodem z Volkswagena) o mocy 140 KM za 84.990 zł. Następne wersje silnikowe już w przyszłym roku.

Nowy lancer ma ładną, dynamiczną sylwetkę. Stąd nazwa sport sedan. Nam się spodobał, choć oczywiście to rzecz gustu. Sami ocenić możecie jego wygląd oglądając naszą galerię.

A jak jeździ? Po pierwszych kilometrach większych zastrzeżeń nie mamy. Na obszerny test tego auta przyjdzie czas. Już niebawem auto to trafi bowiem do naszego redakcyjnego parku.

Więcej o prasowej premierze nowego mitsubishi lancera dowiesz się z kolejnego odcinka telewizyjnego programu motoryzacyjnego MotoTV. Jego premiera na początku przyszłego tygodnia. W nim także m.in. o nowym jeepie cherokee, którym będziemy jeździć po wydmach w okolicach marokańskiego Er Rachidia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mitsubishi | Nie wiadomo | Mitsubishi Lancer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy