Mini Cooper SE Countryman - sprawdzamy wersję po liftingu

Obecna od 4 lat na rynku druga generacja Countrymana, niedawno doczekała się modernizacji. Sprawdzamy, jak bardzo się zmieniła, testując wersję z napędem hybrydowym plug-in.

Countryman, czyli miejski SUV brytyjskiej marki, zadebiutował w 2010 roku, a w 2016 otrzymaliśmy jego nową odsłonę, która rozmiarami zaczęła bardziej przypominać model kompaktowy. To także pierwszy model Mini, który otrzymał napęd hybrydowy.

W czerwcu bieżącego roku Countryman doczekał się modernizacji, która wprowadziła szereg zmian stylistycznych oraz kilka nowości w wyposażeniu. Do tych ostatnich można zaliczyć na przykład cyfrowe wskaźniki, które po raz pierwszy pojawiły się w elektrycznym Mini Electric (zwanym też Mini Cooper SE, dla "odróżnienia" od opisywanej hybrydy).

Reklama

A jakie wrażenie robi na żywo zmodernizowany Countryman i jak jeździ jego najoszczędniejsza, a jednocześnie najmocniejsza i najszybsza (oprócz odmiany JCW) wersja? To właśnie sprawdzamy, podczas pierwszy jazd testowych tym modelem. Już niedługo przeczytacie o naszych wrażeniach.

MD

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy