Kia Cee’d 2015: ulubieniec Polaków i... policjantów

Trzy lata po premierze Kia odświeżyła swój kompaktowy przebój. Do salonów wjeżdża właśnie zmodernizowany Cee’d drugiej generacji, który począwszy od 2007 do dzisiaj zdobył uznanie prawie 50 tys. Polaków.

W tej grupie znajduje się całkiem liczna rzesza policjantów, którzy zaraz po premierze przesiedli się z Volkswagenów do Kii produkowanych w słowackiej Żylinie. Niebawem komendy wojewódzkie odbiorą kolejnych 750 sztuk Cee’dów.

Zaufanie jakim policjanci obdarzyli koreańskie auta wytwarzane na Słowacji to nie tylko efekt niskiej ceny przetargowej. Cee’d-y sprawdziły się w akcjach bojowych, patrolowych i prewencyjnych, co dobrze świadczy o jakości żylińskich produktów. Tą jakość docenili również nabywcy indywidualni, którzy w zeszłym roku kupili ponad 5 000 tysięcy egzemplarzy, najczęściej pięciodrzwiowych, z silnikiem benzynowym i w średniej (ale bogatej) konfiguracji M.

Reklama

To zainteresowanie na pewno uda się podtrzymać, albowiem już na dniach w salonach pojawi zmodernizowany Cee’d drugiej generacji. Wygląd podstawowych modeli nie zmienił się wiele, ale za to w ofercie pojawiła się całkowicie nowa linia stylistyczna - GT Line. W gamie silników znajdziemy trzycylindrową "litrówkę" (oczywiście turbodoładowaną - a jakże) o mocy 100 lub 120 koni mechanicznych. Nowością jest również siedmiobiegowa skrzynia automatyczna DCT.

Te i inne nowości przedstawimy wam w obszernej relacji z jazd testowych, które miały miejsce w Żylinie, czyli dokładnie tam, gdzie Cee’d się narodził.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kia Ceed

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy