Reklama

Jaka jest nowa fabia?

W Portugalii odbywa się prasowa premiera nowej skody fabia. Mamy już pierwsze zdjęcia i video tego auta. Jaki jest ten samochód?

Przede wszystkim większy od poprzednika (dł/szer/wys: 3992/1642/1498 mm), co w prosty sposób przełożyło się na większą przestrzeń dla pasażerów.

Powiększył się także bagażnik, którego pojemność wynosi 300 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy rośnie do 1163 litrów. Jak na tę klasę samochodu to bardzo przyzwoity wynik.

Nowa fabia ma być bardziej bezpiecznym samochodem. Wyposażenie obejmuje m.in. poduszki powietrzne chroniące pasażerów zajmujących miejsca zarówno na przednich, jak i tylnych fotelach.

Komfort jazdy ma poprawić m.in. instalacja bluetooth, sprzęt grający z możliwością podłączenia zewnętrznych źródeł, jak odtwarzacze MP3 czy iPody, a także elektroniczna klimatyzacja.

Nowa fabia dostępna będzie aż w siedmiu wersjach silnikowych. Ale akurat w tym wypadku o rewolucji mowy nie ma. Znane, benzynowe, trzycylindrowe jednostki napędowe o pojemności 1.2 l będą nieco mocniejsze (6v - 60 KM, 12v - 69 KM). Ponadto w ofercie znajdzie się 1.4 16v o mocy 85 KM i 1.6 16v o mocy 105 KM.

Entuzjaści silników wysokoprężnych mogą wybierać spośród trzech jednostek o pojemności 1.4 i mocach 69 i 80 KM oraz pojemności 1.6 i mocy 105 KM.

Reklama

Zupełną nowością jest natomiast sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów typu tiptronic, która dostępna będzie jako opcja dla benzynowego silnika 1.6.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jacy | video | jaki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje