Audi Q3 Sportback - ile w nim stylu, a ile praktyczności?

Niemiecki producent atakuje kolejną niszę w rynku SUVów, prezentując kompaktowego crossovera w stylu coupe. Sprawdzamy na ile ta koncepcja, tak popularna wśród większych modeli, sprawdzi się w przypadku auta z tego segmentu.

To nie Audi jest autorem pomysłu na nadanie SUVowi opadającej linii dachu, ale jako pierwsze wprowadza go do klasy kompaktowej. Warto zaznaczyć, że zarówno Mercedes jak i BMW mają już w swojej ofercie modele, które mają przede wszystkim zwracać uwagę swoją prezencją, ale zarówno GLA, jaki X2, przypominają napompowane hatchbacki.

Ich projektanci wyraźnie uznali, że kompaktowe rozmiary nie pozwolą na stworzenie "SUVa coupe" o ciekawej linii, ale jednocześnie nie poświęcający znacząco ilości miejsca nad głowami osób podróżujących na tylnej kanapie. Aud najwyraźniej uważa inaczej i Q3 Sportback ma bardzo dynamicznie zarysowaną linię nadwozia. Pytanie tylko czy nadal jest ono dostatecznie praktyczne, aby móc traktować je nie tylko jako stylową propozycję dla singli lub par. To najważniejsze, ale nie jedyne pytanie, jakie zadajemy sobie podczas pierwszych jazd testowych Q3 Sportbackiem.

Reklama

O naszych wrażeniach przeczytacie już niebawem.

MD


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy