Zarobki w fabryce Tesli w Berlinie. Ile płaci Elon Musk?

35,7 tys. euro, czyli ponad 155 tys. zł rocznie zarabia średnio pracownik produkcji w niemieckiej fabryce Tesli Giga Berlin. W przypadku inżyniera pensja sięga już 76,4 tys. euro czyli przeszło 332 tys. zł rocznie. Ile można zarobić, zatrudniając się w firmie Elona Muska w Niemczech?

Oficjalne uruchomienie pierwszej europejskiej fabryki Tesli Giga Berlin odbyło się 22 marca 2022 roku. Położony nieopodal Grunheide zakład dzieli od polskiej granicy w Słubicach zaledwie 60 km. Korzystając z niemieckiej autostrady A12 dystans ten pokonać można w mniej niż godzinę.

Ile płaci Elon Musk? Tyle zarobić można w Tesli w Niemczech

Nie dziwi więc, że wśród około 11,5 tys. zatrudnionych w fabryce pracowników często usłyszeć można język polski. Jak kształtuje się tabela wynagrodzeń w Giga Berlin i na jakie stawki liczyć można zatrudniając się w firmie Elona Muska? Ciekawą analizą pochwalił się niedawno serwis Polski Obserwator. Redakcja, w oparciu o dane z jednego z najpopularniejszych niemieckich portali z ogłoszeniami o pracę, sprawdziła, jak kształtują się zarobki w niemieckim oddziale Tesli. 

Reklama

Volkswagen płaci więcej niż Tesla. Chyba, że jesteś inżynierem

Co ciekawe, w przypadku pracowników linii montażowej, kwoty nie są wcale oszałamiające. Przykładowo, wykwalifikowany pracownik produkcji liczyć może w Tesli na wynagrodzenie rzędu 35,7 tys. euro, czyli ponad 155 tys. zł rocznie. Dla porównania, w Volkswagenie na takim samym stanowisku pracownik otrzymuje 47,2 tys. euro.

Identyczną kwotę jak na produkcji - 35,7 tys. euro - zarobić można jako pracownik magazynu. Asystent produkcji zarabia około 36,2 tys. euro (157,4 tys. zł), kierownik produkcji zarabia 39,1 tys. euro (170 tys. zł) a logistyk - 38,1 tys. euro (165 tys. zł). Pensje rosną jednak zauważalnie wraz z zakresem kompetencji. Przykładowo: 

  • mechanik przemysłowy - 49 tys. euro (213 tys. zł),
  • technik utrzymania ruchu - 49,1 tys. euro (213,4 tys. zł),
  • lider zespołu - 58,4 tys. euro (254 tys. zł),
  • menadżer jakości - 60,4 tys. euro (262,6 tys. zł),
  • inżynier - 76,4 tys. euro (332 tys. zł). 

A ile zarobić można zatrudniając się np. w salonie czy autoryzowanej stacji obsługi Tesli w Niemczech? Również w tym przypadku pracownicy liczyć mogą na całkiem niezłe wynagrodzenie. Doradcy i pracownicy sprzedaży detalicznej zarabiają z reguły około 44 tys. euro rocznie (191 tys. zł). Technicy i serwisanci, czyli pracownicy ASO, w skali roku zarabiają między 41 a 45 tys. euro. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | gigafabryka | gigafactory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy