Reklama

Wizyta Bidena w Polsce. Warszawa stanie w jednym, wielkim korku

Wizyta Joe Bidena w Polsce oznacza dla mieszkańców Warszawy reorganizację ruchu na wielu ulicach, nie tylko tych w centrum.

W piątek rozpoczyna się wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Polsce. W związku z tym nastąpi wiele zmian organizacyjnych na ulicach Warszawy. W stolicy Joe Biden zawita w piątek wieczorem. Z czym to się będzie wiązało?

Wizyta Bidena w Polsce. Utrudnienia w ruchu w Warszawie w piątek

Lądowanie słynnego samolotu Air Force One z prezydentem USA na pokładzie na Lotnisku Chopina w Warszawie spodziewane jest w piątek wieczorem. Ze względu na wymogi organizacji wizyty głowy Stanów Zjednoczonych w Warszawie służby państwowe odpowiedzialne za jej bezpieczeństwo wprowadzą duże zmiany w ruchu. Już od piątkowego popołudnia należy spodziewać się utrudnień w ruchu na drodze z Lotniska Chopina. W tym czasie zamknięta dla ruchu będzie m.in. ul. Żwirki i Wigury.

Reklama

Zmiany w organizacji ruchu w sobotę w związku z wizytą prezydenta USA Joe Bidena

Największe zmiany, jakie w związku z wizytą Joe Bidena w Polsce czekają kierowców jeżdżących po Warszawie, to:

  • W sobotę, w ciągu całego dnia, ruch będzie wstrzymany w Al. Jerozolimskich i na Trakcie Królewskim (Krakowskie Przedmieście - Al. Ujazdowskie) oraz na ulicach poprzecznych. 
  • Możliwe będą także zmiany w ruchu na Wisłostradzie. 
  • Wieczorem, gdy kolumna prezydenta USA będzie jechała na Lotnisko Chopina, ponownie wyłączona z ruchu będzie ul. Żwirki i Wigury. 

Stołeczna Policja zaleca, aby w piątek po południu oraz w sobotę planować sobie trasy przejazdu, tak by omijać centrum Warszawy. Kierowców prosi zaś o stosowanie się do poleceń policjantów, funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa oraz Straży Miejskiej.

Wizyta Joe Bidena w Polsce. Zmiany w rozkładach jazdy autobusów i tramwajów

Spodziewane są duże zmiany tras autobusów i tramwajów Warszawskiego Transportu Publicznego. W miarę zamykania przez policję dla ruchu kolejnych ulic, pojazdy WTP  będą kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnym, ich trasy mogą być także skracane.

W piątek w godzinach popołudniowych oraz w sobotę pasażerom Warszawskiego Transportu Publicznego będzie pomagało kilkunastu informatorów. W kluczowych miejscach pokierują do najlepszego dostępnego środka transportu. Na warszawskich ulicach będzie pracowało kilkudziesięciu instruktorów nadzoru ruchu.

Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego będzie można sprawdzić na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych WTP w relacji "na żywo" z warszawskich ulic: w piątek w godz. 16.00-21.00 i w sobotę w godz. 8.00-20.00.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: korki | Warszawa | Joe Biden | wizyta Bidena w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy