Wiceminister stracił californię. Opublikował film z kradzieży

7 sierpnia, tuż po godzinie trzeciej na ranem skradziono w Zakopanem, z ul. Nowotarskiej volkswagena T6 California koloru ciemno srebrnego o numerach rejestracyjnych KTT 1L21.

Kamper należy do wiceministra rozwoju Andrzeja Guta- Mostowego, reprezentanta  Porozumienia Jarosława Gowina.

Na filmie, który opublikował wiceminister widać jak szybko i sprawnie poradzili sobie złodzieje. Przestępcy  wykorzystali prawdopodobnie "walizkę" - urządzenie, które służy do przechwycenia sygnału z pilota  do auta.

Volkswagen California produkowany jest już od wielu lat. Pierwsza generacja tego niezwykle popularnego kampera pojawiła się w sprzedaży 32 lata temu. Do dzisiaj fabryki opuściło ponad 157 500 egzemplarzy tego modelu, który jako kamper jest wiernym towarzyszem dalekich i bliskich podróży.

Reklama

Do tej pory powstały cztery generacje Californii. Wszystkie miały ten sam charakterystyczny detal - podnoszony dach, rodzaj namiotu rozstawianego prawie dwa metry nad ziemią.

Niestety, właśnie z powodu owej popularności, vw california stała się celem dla złodziei.  Np. rok temu, w lipcu 2019  roku, w okolicach Gdańska zaledwie w ciągu tygodnia skradziono aż cztery takie kampery.

Także w tym roku notuje się falę  kradzieży tych aut.
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy