Volkswagen California

Wtorek, 13 grudnia 2022 (13:34) Aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2023 (13:36)
Volkswagen California jest vanem zbudowanym na bazie Volkswagena Transportera. Wśród fanów karawaningu ten model cieszy się bardzo dużą popularnością.
Volkswagen California - najważniejsze informacje
Volkswagen California jest autem kultowym, docenianym od lat przez wielbicieli karawaningu. /INTERIA.PL

Volkswagen California - najważniejsze informacje

Volkswagen California jest vanem zbudowanym na bazie Volkswagena Transportera. Wśród fanów karawaningu ten model cieszy się bardzo dużą popularnością.

Historia Volkswagena California

Volkswagen początkowo zajmował się produkcją modelu Westfalia. Jednak gdy koncern Daimler Chrysler wykupił markę, VW zrezygnował z używania tej nazwy dla wytwarzanych przez siebie vanów. W ten sposób w 2004 roku do sprzedaży trafiły modele California Beach i California Tramper.

Charakterystycznym elementem tych pojazdów jest łóżko znajdujące się w górnej części. Przestrzeń pod sufitem można powiększyć za pomocą specjalnego mechanizmu hydraulicznego. Dzięki temu we wnętrzu da się swobodnie stanąć i zyskać dodatkowe miejsce do spania.

Volkswagen California – dane techniczne

California jest sprzedawana z czterema różnymi silnikami o pojemności 2 litrów. Kierowcy mogą zdecydować się na diesla lub benzynę o mocy 110 i 150 KM. W każdym wariancie zastosowano napęd na wszystkie osie.

Auto przystosowano do tego, by w trasie mogły w nim zamieszkać dwie dorosłe osoby. W standardowym wyposażeniu znajdują się: kuchenka, lodówka, zlew oraz liczne szafki. Volkswagen California ma również fabrycznie zamontowane dwa pojemniki, które umożliwiają przechowywanie ok. 30 litrów wody pitnej.

Volkswagen California – opinie kierowców

California jest autem kultowym, docenianym od lat przez wielbicieli karawaningu. Jest wybierane przede wszystkim ze względu na swój stylowy wygląd. To powoduje, że nawet używane samochody są sprzedawane w bardzo wysokich cenach.

Pod względem technicznym jest to samochód bardzo wytrzymały i dobrze nadający się do pokonywania długich tras. Jego zaletą jest dosyć niskie spalanie, które na trasie wynosi ok. 7 l na 100 km. Napęd na obie osie umożliwia przemieszczanie się po nieutwardzonych drogach i zatrzymywanie się w lesie czy na plaży.


Volkswagen California - Wiadomości