W ten weekend ciężarówki nie wyjadą w trasy. Jaki jest powód?

W obecny weekend kierowcy większości samochodów ciężarowych nie będą mogli ruszyć w trasy. Powodem ograniczeń są Zielone Świątki i spodziewany większych ruch.

O zakazie przypomniał w komunikacje Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Zgodnie z  przepisami zakaz jazdy obowiązuje samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) przekraczającej 12 ton. Zakaz ruchu obowiązuje:

  • w sobotę (18 maja) - od 18:00 do 22:00,
  • w niedzielę (19 maja) - od 8:00 do 22:00.

Zakaz jazdy samochodów ciężarowych z powodu Zielonych Świątek

Ograniczenia nie obowiązują wszystkich kierowców pojazdów ciężarowych. Są z nich zwolnione autobusy oraz ciężarówki przewożące m.in. lekarstwa i środki medyczne, artykuły szybko psujące się, paliwa i żywe zwierzęta. Nie dotyczą one również pojazdów, które biorą udział w akcjach ratowniczych i humanitarnych albo pomagają w usuwaniu awarii lub skutków klęsk żywiołowych. 

Reklama

Spod zakazu wyłączone są także pojazdy:

  • powracające z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu, w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy;
  • oczekujące na granicy na wyjazd z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakaz ruchu | ciężarówki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama