VW up!: małe auto do wielkiego (i nie tylko) miasta

Auto miejskie? Jego główną zaletą powinna być użyteczność, design powinien jednak przykuwać wzrok. Najmniejszy model Volkswagena – up! – z pewnością zwraca na siebie uwagę. Lusterka z wbudowanymi kierunkowskazami, reflektory z diodami LED to jedne z nielicznych detali, które cieszą oko. Innowacyjność zapewnia sprzęt umożliwiający sprawne podłączenie smartfona. VW up! budzi zachwyt nie tylko w miejskiej dżungli, ale także w dalszych podróżach.

VW up! kusi miejskich kierowców designem. W jaki sposób? Decydując o wyborze wyposażenia kierowca ma wpływ na wiele detali, które zdecydowanie przesądzają o charakterze samochodu i tworzą jego styl. Kolor obudowy lusterek zewnętrznych, dach panoramiczny, przyciemnienie bocznych szyb. Mało? Użytkownik może zdecydować także o przyciemnieniu tylnej szyby oraz wybrać kolor lakieru spośród wielu dostępnych barw. Możliwość personalizacji wyglądu dotyczy także wnętrza pojazdu. Między innymi od kierowcy zależy wygląd deski rozdzielczej.

Producent zapewnia także jeden z najbardziej komfortowych, w tym segmencie aut, rozmiar. Ciasne miejskie uliczki, zatłoczone osiedlowe parkingi, przedłużające się poszukiwanie miejsca przed sobotnimi zakupami? To problemy, które znikną przy użytkowaniu up!. Jego długość wynosi tylko 3540 mm. 


Nie tylko bagażnik

Wszyscy wiemy, że liczy się wnętrze. Niech nie zwiodą was drobne rozmiary tego niepozornego samochodu. Czym charakteryzuje się innowacyjne wnętrze miejskiego pojazdu? Z pewnością dużą liczbą schowków, które pozwolą schować liczne drobiazgi. Ważne jest także ich rozmieszczenie. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie nie powinni mieć większych problemów z lokalizacją swojego smartfona czy portfela z dokumentami.

Bagażnik? Sceptycy będą z pewnością zaskoczeni. Segment małych samochodów miejskich nie oferuje zwykle zadowalającej użytkowników przestrzeni na bagaż. Jednak nie w przypadku up!. Kierowca i pasażerowie mogą liczyć na 251 litrów pojemności. Dodatkowym atutem jest z pewnością podwójna podłoga w bagażniku, dzieląca komorę na dwa poziomy. Takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowe przewożenie nie tylko toreb z zakupami, ale także nadprogramowego bagażu.

Co skrywa wnętrze?

Martwisz się, że ten niewielki samochód będzie zbyt mały dla czterech osób?  Niepotrzebnie. W zależności od potrzeb i trybu życia, kierowca może wybrać dwu- lub trzydrzwiowy wariant. Tylna kanapa zapewnia pasażerom komfortowe warunki podróżowania. Zaskakuje duża przestrzeń na nogi i głowę.

Kierowca? Ma do dyspozycji wygodny fotel, innowacyjnie zaprojektowaną deskę rozdzielczą. Dobrą widoczność zapewniają szerokie przednie szyby. Pozwalają one obserwować nie tylko to, co pojawia się przed maską pojazdu, ale także to co dzieje się z boku.

Wnętrze samochodu zapewnia pasażerom i kierowcy bezpieczeństwo. Gwarantują je nie tylko poduszki powietrzne kierowcy, ale także te przeznaczone dla pasażera. Komfort użytkowania podnosi również czujniki ciśnienia w oponach. W razie upałów auto posiada klimatyzację Climatronic, która ma zainstalowany filtr alergenów. 


Innowacyjne technologie

Czy segment miejskich samochodów może oferować innowacyjne technologie wspomagające kierowcę podczas jazdy? Nowy up! stanowi niezbity dowód na potwierdzenie tej teorii. Wyposażenie tego modelu niczym nie odbiega od dodatków w większych autach.

Koniec z trudnościami w parkowaniu. System ParkPilot wyświetla na ekranie powiadomienia o przeszkodach. Wyposażenie dodatkowe przewiduje możliwość zakupienia kamery cofania. Korki? Z pewnością pomocna okaże się funkcja awaryjnego hamowania. Elektronika zareaguje za kierowcę, gdyby ten nie zauważył przeszkody odpowiednio wcześnie. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne ograniczenie ryzyka kolizji. Niezwykle funkcjonalna jest także możliwość automatycznej regulacji pracy wycieraczek. Podczas deszczu kierowca może skupić się tylko na prowadzeniu samochodu. Wsiadasz do auta po zmroku albo wracasz do domu, kiedy już jest ciemno? System automatycznie włączy oświetlenie zewnętrzne.

Zadowoleni będą także miłośnicy słuchania muzyki podczas jazdy. System up! Beats to siedem głośników, trzystuwatowy wzmacniacz oraz możliwość podłączenia smartfona. Dzięki łączności bezprzewodowej kierowca ma także możliwość prowadzenia rozmów za pomocą zestawu głośnomówiącego.


.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy