VW Tiguan: SUV, któremu można zaufać. Czym się wyróżnia?

Wnętrze mieszczące pięć osób, wysoko umieszczone fotele zapewniające dobrą widoczność. Dodatkowo bezpieczeństwo i komfort. Wszystkie te cechy decydują o popularności samochodów typu SUV. VW Tiguan ma nie tylko cechy typowe dla aut w swoim segmencie. Dodatkowo oferuje użytkownikom innowacyjne rozwiązania pod względem bezpieczeństwa oraz w zakresie rozwiązań technologicznych. Tym, co wyróżnia go na tle innych, jest niezwykła intuicyjność technologii.

VW Tiguan już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie solidnego. Co o tym zadecydowało? Przede wszystkim proporcje. 1632 mm wysokości, 4486 mm długości oraz 2681 mm rozstawu osi wywołuje w oglądającym poczucie, że samochód jest bezpieczny i niezawodny. Dodatkowo temu wrażeniu sprzyjają elementy wyposażenia zewnętrznego: reflektory LED oraz osłona chłodnicy.

Podczas projektowania Tiguana, styliści wykazali się kreatywnością. Szerokie nadkola, ciekawe przetłoczenia w dolnej krawędzi okien to nie jedyne niespodzianki jakie oferuje karoseria. Zarówno z przodu, jak i z tyłu klamki ukryte są w tłoczeniach nadwozia. Przeznaczony do miejskiej jazdy SUV nie traci jednak sportowego charakteru. Jest to możliwe dzięki wyrazistym linom. Panoramiczny dach dodaje samochodowi potrzebnej lekkości. 


Piękno kryje się we wnętrzu

Zachwyceni wyglądem karoserii z pewnością nie zawiodą się na wnętrzu VW Tiguana. Przede wszystkim SUV musi oferować pasażerom i kierowcy komfort jazdy. Podróżowanie ma stanowić przyjemność, a nie być tylko męczącą drogą do celu. Czu niemieckim projektantom udało się osiągnąć ten efekt?

Wnętrze zaprojektowano tak, aby jak najlepiej służyć podróżującym. Niższy od poprzednich modeli Tiguan ma do zaoferowania pasażerom tylnego siedzenia niespodziewanie dużą przestrzeń; z pewnością docenią oni dużą ilość miejsca wokół kolan i głowy. Wysokość siedzeń ma w SUV-ach bardzo duże znaczenie. Fotele ergoActive (dostępne jako wyposażenie opcjonalne) są nie tylko wysoko zamontowane, ale także oferują użytkownikom komfort na wysokim poziomie. Dbałość o szczegóły przejawia się także w nisko umieszczonej krawędzi bagażnika, ułatwiającej umieszczenie w niej dużych ładunków.

To nie jedyne udogodnienia jakie oferuje przestrzeń ładunkowa. Tylna kanapa daje możliwość przesunięcia jej w przód, dzięki czemu do dyspozycji użytkowników samochodu pozostaje 615 litrów miejsca na przewożenie potrzebnych rzeczy. Opcja złożenia siedzenia z tyłu powiększa to miejsce do 1655 litrów. Tak duży bagażnik sprawia, że Tiguan staje się samochodem wszechstronnym, funkcjonalnym nie tylko w dłuższej podróży, ale także podczas przeprowadzki czy większych zakupów w sklepie meblowym.


Nie tylko do miasta

Komfortową jazdę wspomagają w Tiguanie liczne systemy poprawiające bezpieczeństwo. Z pewnością przydaje się nie tylko siedem poduszek powietrznych. Kierowcę, pasażerów oraz wszystkich użytkowników drogi chroni funkcja Front Assist, która ma możliwość rozpoznawania pieszych oraz aktywna maska silnika. Niebagatelne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa ma także system Lane Assist, który kontroluje utrzymywanie jazdy po prawidłowym pasie ruchu

VW Tiguan będzie się spisywał idealnie także w trudniejszym terenie. Co się do tego przyczynia? Za pomocą pokrętła użytkownik ma szansę dopasować auto do aktualnych warunków panujących na drodze. Dostępny jako opcja system 4MOTION Active Control daje użytkownikowi możliwość korzystania ze wszystkich możliwości samochodu nie tylko na lodzie i asfalcie. To także pewność bezpiecznej jazdy w terenie oraz na śniegu. Wyjeżdżając na podmiejską wycieczkę, wystarczy przełączyć auto w tryb "offroad", aby cieszyć się możliwością wspomagania bezpiecznej jazdy w skomplikowanych warunkach.

Nowoczesność jest w cenie

Jednak to nie koniec zalet Tiguana. W seryjnym wyposażeniu samochodu użytkownik znajdzie system multimedialny MIB najnowszej generacji Composition Touch. Można go uzupełnić opcjonalnymi produktami dodatkowymi. Wybierać można spomiędzy Radia Composition Colour (kolorowy pięciocalowy ekran dotykowy) oraz Composition Media (ośmiocalowy ekran). Nawigacja? Wyboru można dokonać między urządzeniami Discover Media i Discover Pro, wyposażonymi w usługi internetowe Guide & Inform. Na życzenie, dostępny jest także pakiet Media Control i App Connect. Pozwala on na bezproblemowe podłączenie urządzeń elektronicznych, co umożliwia choćby słuchanie ulubionej muzyki czy wyświetlanie obrazów ze smartfona na ekranie.

Dodatkowe innowacje? Schowek na telefon, który pozwala na bezprzewodowe ładowanie komórki oraz usługa Car-Net "Security & Service", umożliwiająca m.in. zdalne informowanie odpowiednich służb mundurowych o wypadku. Zadowoleni będą także miłośnicy słuchania muzyki podczas jazdy. Kierowca ma możliwość opcjonalnego wyboru wysokiej jakości systemu nagłośnienia DYNAUDIO Excite Surround.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy