Uciekał przed policją i potrącił funkcjonariusza

Na trzy miesiące został aresztowany poszukiwany listem gończym mężczyzna, który podczas próby zatrzymania we Wrocławiu potrącił samochodem policjanta. Ostatecznie 32-latek został zatrzymany w mieszkaniu, w którym się ukrywał od jakiegoś czasu.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji, mężczyzna został przez sąd aresztowany na trzy miesiące, ponieważ za czynną napaść na policjanta i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek, gdy policjanci próbowali zatrzymać na jednym z wrocławskich osiedli do kontroli samochód, którym kierował mężczyzna poszukiwany listem gończym.

"Mężczyzna ten, widząc funkcjonariuszy, zareagował bardzo nerwowo i agresywnie. Nie zatrzymał się i zaczął uciekać, potrącając przy tym policjanta" - relacjonował Zaporowski.

Reklama

Policjant użył broni. Kierowca nie zatrzymał samochodu i szybko odjechał. Policji udało się odnaleźć auto, którym poruszał się 32-latek i zatrzymać go w mieszkaniu, w którym się ukrywał. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za przestępstwa, które popełnił wcześniej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy